Mazda6 GLFL wagon

Každý den k nám přijíždí mnoho vozidel pro LED osvětlení. Ovšem tato specifikace k nám přijela až od francouzsko-švýcarských hranic.
 Jedná se o vůz Mazda6 GL po faceliftu v karosářské variantě wagon v klasické nádherné Soul Red Crystal, ovšem s nádherným bílým interiérem a naprosto úžasným 2,2 litrovým naftovým agregátem o výkonu 135 kW a 445 Nm silným kroutícím momentem. Tahle specifikace u nás bohužel nelze nakonfigurovat. Ať už kvůli bílému interiéru, nýbrž také motoru.
Co jsme na voze prováděli? Jako vždy naprosto vše a vůz jsme opět kompletní výměnou osvětlení posunuli do moderní doby. Jak výměna jednotlivých světelných zdrojů vypadala můžete vidět v následující fotogalerii a to včetně naměřených hodnot a porovnávacích fotek před a po výměně osvětlení.
Kompromisy u nás neexistují a tak veškeré osvětlení nejenom vypadá jako originální, ale také tak svítí. Tam kde je potřeba decentní rozptylové světlo, tam používáme LED s disperzními skly. Naopak tam kde je potřeba maximální světelný výkon, používáme ty nejsilnější světelné LED moduly. Navíc také ladíme barvy přesně dle originálního bílého osvětlení a vyhýbáme se tak příliš studeným modrým odstínům.


- Bílý kožený interiér vypadá s naším LED osvětlením naprosto fenomenálně. Bylo tomu potřeba trochu pomoci výměnou originálních žlutých žárovek, které vůbec neladí s originálním bílým osvětlením dveří.
- Výměnou osvětlení v kufru se nám podařilo jako vždy proměnit noc na den. Přidali jsme tam skoro 20x(!) více světla. Naměřené hodnoty hovoří jasně. 2,1 luxu vs. 38,4 lx.
- Díky umístění světla na pátých dveřích dokážeme osvětlit nejenom samotný prostor zavazadlového prostoru, ale také pěkný kus prostoru za vozem.
- Hlavní motivací výměny stávajícího osvětlení za LED pro majitele byla nejenom bílá kůže v interiéru, ale také sladění různé teploty světel v originálním provedení. Osvětlení dveří je v originále již v LED osvětlení se studenou bílou barvou. Zbytek osvětlení je kvůli vláknovým žárovkám žlutý. Celkově tedy k sobě po otevření dveří tyto různé barvy neladí a celkový výsledek nevypadá jednotně. Foto stavu po výměně ukazuje stav po kompletním sladění bílé barvy v interiéru. Kdy osvětlení dveří zůstává standardní a k němu se připojuje naprosto stejnou teplotou bílé barvy i další zbylé osvětlení 
- To že jsou naše LED příjemné pro posádku dokládá následné měření, kdy originální vláknové žárovky svítí +- pár luxů naprosto stejně jako naše LED
- Proběhlo také hloubkové čištěné kůže včetně impregnace přípravky s lanolinem
- Rozptyl světla couvacího světla kopíruje původní vláknovou žárovku, jelikož byla naplno využita původní parabola
- I když vozidlo stojí blízko zdi, máme tu skoro 2x větší intenzitu a tak i 2x pohodlnější couvání s vozem. Kdo si jednou zvykne na couvání s našimi LED, tak nechce již nic jiného.

Rozdíly mezi LED